עולים קומה 

צעד אחר צעד לקראת קליטה טובה יותר בבית הספר בכדי להצליח בלימודים
Show More
בין אם זה בצרפת, באנגליה, בסין או בישראל, בית הספר הוא מקום בו נוצרים קשרים חברתיים והוא מהווה את אחד המקומות שבהם נערים ונערות יכולים לפתח שייכות לקבוצה.
היום, בזכות כלים שונים, אפשר לעזור לילדים ולבני נוער בהכנת שיעורי הבית.
העלייה הגוברת של משפחות מצרפת, המחסור בטיפול הולם בצרכים המיוחדים של משפחות אלו והאמצעים המיושמים כדי להתמודד עם הקשיים החברתיים, הפסיכולוגיים והלימודיים של המתבגרים, הם גורמים חשובים שיש להתחשב בהם כעת, בכדי שניתן יהיה לבנות עתיד טוב יותר לבני הנוער שעלו מצרפת.

להורים ולילדיהם יש שאלות רבות על תכניות הלימודים בבתי הספר, על הלימודים בפנימייה, על תכניות מיוחדות ועל צורת ההתנהלות בבתי הספר בישראל. המצב הקיים הינו מדאיג. הורים רבים נשארים ללא מענה ואינם מרגישים בטוחים לגבי מוסדות אלה. בנוסף, בגלל היעדר מידע נגיש, בני נוער רבים מוותרים ורוצים לנשור מהמסגרות.

 

עמותת VIF שואפת לשמש כגוף המקשר בין ההורים, בתי הספר ובני הנוער שעלו מצרפת.

חיבור זה יהיה מלווה במשימות ממשיות:

  • למנות בבתי הספר מחנכים שתפקידם יהיה להפגיש בין בני נוער ממוצא צרפתי אשר לומדים באותו בית ספר, ולהקים תכנית של פעילויות המתמקדות בהתמודדות שלהם בתהליך הקליטה שלהם בישראל ובנוסף ללוות כל נערה ונער בנפרד.

  • לפגוש באופן קבוע, יחד עם ההורים, את המורים של כל אחד מבני הנוער בכדי להעריך את מצבם בבית הספר ברמה. החברתית והלימודית וליישם פתרונות במקרה של קושי.

  • להפנות את תשומת ליבם של המורים והנהלת בתי הספר לקשיי ההתנהלות של הילדים והוריהם ובעיית התקשורת. שלהם עם בית הספר. קשיים אלו נובעים הן מהעובדה שהם אינם מכירים את ההתנהלות של בתי הספר הישראליים והן מהבדלים תרבותיים בין התרבות הצרפתית לתרבות הישראלית.

  • להודיע ולהסביר ביתר פירוט להורים ולילדים על מסלולי הלימוד והמגמות השונות שבתכניות הלימודים בבתי הספר בישראל.

משימות אלו יבוצעו על ידי צוות מקצועי ומחנכים שיוכשרו על-ידי העמותה תוך כדי שמירה על קשר  קבוע עם בתי הספר, עם ההורים ועם בני הנוער. 

גלו את התוכניות הנוספות שלנו

© 2018. Subventionné par Qualita- Création site internet: Webaviv.com